Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹999 |
|
₹980 |
*All discounts can be availed in the cart page
This product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More
This Beautiful statue by Kartik is ideal for pooja or gifting. This figurine of lord Ganesh ji (also known as God of Luck & wisdom) is a must have as it bears the quality and detailing of one of the most reputed online dealer Kartik.
Key Feature | |
| Brand | : Kartik |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Resin |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Multicolor |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 11 cm |
| Breadth (in cm) | : 16 cm |
| Height (in cm) | : 21 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1499 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | - |