Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹47,082 |
|
₹46,882 |
*All discounts can be availed in the cart page
This product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More
Key Feature | |
| Lifestyle | : Processing & Multitasking |
| Brand | : Limeberry |
| Part Number | : LB431SUS |
TV Specification | |
| LED Display Type | : INDOOR DISPLAY |
| Motion Sensor | : Yes |
| Smart TV | : Yes |
| Type | : LED |
| Display Size | : 43 inches(109.22 cm) |
| Screen Size Range | : 43 inch & above |
| Resolution | : 1920 x 1080 Pixels |
| Functionality | : Smart Android LED |
| Clear Motion Rate | : 60 Hz |
| Picture Engine | : Real Color Engine |
| Wide Color Enhancer (Plus) | : Yes |
Audio | |
| Analog Audio Input | : 14-96 |
| Audio Out | : Yes |
| Number of Speakers | : 2 |
| Sound Mode | : Dolby |
| Supported Audio Formats | : None |
| Surround Sound | : Dolby |
| Speaker Type | : Inbuit |
| Sound Technology | : Dolby Digital |
| SRS | : 10W x 2 |
| Digital Audio Output (Optical) | : 10W + 10W |
| Other Audio Features | : Multiple Sound Effects |
| Speaker Output RMS | : 10 W x 2 |
Dimensions | |
| Width x Height x Depth (without stand) | : 10 x 178 cm |
General Feature | |
| Battery Type | : Duracell(AAA) |
| Child Lock | : Yes |
| Launch Year | : 2023 |
| On/Off Timer | : Yes |
| Other Convenience Features | : Flickerless, Anti-Glare Screen, Plug And Play |
| Other Internet Features | : Bulit in(2.4GHz) |
| Sleep Timer | : Automatic On/Off Timer |
| Internet Access | : LAN, Built-in WiFi |
| Display Resolution | : Full HD |
| Picture Engine | : Real Color Engine |
Connectivity | |
| Analog TV Reception | : Yes |
| Built In Wi-Fi | : Yes |
| Digital TV Reception | : Yes |
| Ethernet (RJ45) | : Yes |
| Headphone Jack | : No |
| Mobile High-Definition Link | : Yes |
| RF Capable | : Yes |
| Wi-Fi Type | : Bulit in(2.4GHz) |
| Wireless Ready | : Yes |
| Composite In (Audio Video Cable) | : 2 (1 Rear, 1 Side) |
| Component In (RGB Cable) | : 1 (Rear) |
| Usb Video Supports | : Yes |
| USB Port | : 2 |
| HDMI Ports | : 2 |
| PC Audio In | : 1 (Rear) |
| RF Connectivity Input | : Yes |
Video Features | |
| Brightness | : 500 Nits |
| HD Technology & Resolution | : 1920*1080 FHD |
| Supported Video Formats | : AVI, WAV,MP4, 3GP, ASF, MPEG, FLV, F4V, MKV, MOV, DAT, VOB, TRP, TS, WEBM. |
| View Angle | : 178 °/178 ° (H/V) |
| Backlight Technology | : LED |
| Wide Color Enhancer Plus | : Yes |
| Panel Type | : Ultra Clear Panel |
| Other Video Features | : 16.7 Million Display Colors, 60Hz Motion Plus, 300Cd/M2 Brightness, Zoom Mode: Normal/Full/4:3/16:9, Flesh Tone Adjust, Digital Comb Filter (3D), Dynamic Contrast Improvement (DCI) |
Power | |
| Auto Power Off | : Yes |
| Power Requirement | : AC 100 - 240 V, 50/60 Hz |
| Power Consumption | : 0.1 W (Standby) |
Additional Features | |
| 3G Dongle Plug and Play | : Yes |
| Curve TV | : No |
| NFC Support | : Yes |
| PC D-sub | : Yes |
| Picture And Picture (PAP) | : No |
| Picture in Picture (PIP) | : No |
| Touchscreen | : No |
| Additional Features | : Pixel Response Time 8 ms, Built-in digital TV tuner (ATSC/NTSC/QAM), PC VGA connection for use as a computer monitor, Digital noise reduction, V-chip parental control, Closed-Caption, and Electronic Program Guide support, Multi-language on-screen display, |
Electronic Warranty | |
| Covered in Warranty | : Yes |
| Not Covered in Warranty | : NA |
| Warranty Service Type | : On-Site |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Duration | : 1 Year |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.117705 |
| Common or Generic Name | Digital L Signage Standee Full Glass |
| Net Contents / Net Quantity | 2 |
| Manufacturer's Name and Address | Plot No.41, HSIIDC, Samalkha, District Panipat, Samalkha Haryana , India New Pincode 132101 |
| Packer's Name and Address | Plot No.41, HSIIDC, Samalkha, District Panipat, Samalkha Haryana , India New Pincode 132101 |
| Marketer's name and Address | Plot No.41, HSIIDC, Samalkha, District Panipat, Samalkha Haryana , India New Pincode 132101 |
| Importer's Name and Address | Plot No.41, HSIIDC, Samalkha, District Panipat, Samalkha Haryana , India New Pincode 132101 |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |