Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹599 |
|
₹529 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThis traditional metal wall hanging is a holy piece for decoration. Metal Narsingh face wall hanging as evil eye protector adds charm and beauty to your place and wards off evil eye, spirits from your home.
Key Feature | |
| Brand | : Salvus App Solutions |
Wall Accessories Specifications | |
| Type | : Wall Hangings |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Metal |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Multicolor |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 8 cm |
| Breadth (in cm) | : 5 cm |
| Height (in cm) | : 15 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1099 |
| Common or Generic Name | Metal Narsingh Face with Shesh Naag |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | 34/35 Mathura Bihar Jabalpur |
| Packer's Name and Address | 34/35 Mathura Bihar Jabalpur |
| Marketer's name and Address | 34/35 Mathura Bihar Jabalpur |
| Importer's Name and Address | 34/35 Mathura Bihar Jabalpur |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |