Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹1,079 |
|
₹1,058 |
*All discounts can be availed in the cart page
This product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More
· Kurta and Bottom Fabric: Rayon Blend || Kurta Set Multi Color
· Style: Lahariya
· Size : Free
· This set includes: 1 Kurta and 1 Pant with Dupatta || Work :- Embroidered.
· Color Declaration: There might be slight variation in the actual color of the product due to different screen resolutions : Assorted Color
· Occasion: Traditional wear, Casual Wear, party wear, evening wear
· Brand Name "BIYANKA"
Key Feature | |
| Brand | : Other |
Ideal Specification | |
| Ideal For | : Women, Girl |
| Target Gender | : Female |
| Age Range Description | : Woman, Adult |
Occasion Specification | |
| Occasion | : Festive |
Prints & Patterns Details | |
| Prints & Patterns | : Embroidered |
Color Set Details | |
| Color Family | : Multicolor |
Set Contents Attribute Women Apparel | |
| Set Contents | : (Pack of 3) |
Fabric Attribute for Ethnic | |
| Fabric | : Cotton Silk |
Style for Ethnic Wear | |
| Style | : Stitched |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1599 |
| Common or Generic Name | Women's Suit |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | Paramount Emotions Flat No. M 104 Greater Noida Plot No. - Gh05A |
| Packer's Name and Address | Paramount Emotions Flat No. - U - 104 Greater Noida Plot No. - Gh05A |
| Marketer's name and Address | Paramount Emotions Flat No. - M - 104 Greater Noida Plot No. - Gh05A |
| Importer's Name and Address | Paramount Emotions Flat No. - M - 104 Greater Noida Plot No. - Gh05A |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |