Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹349 |
|
₹343 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More| suitable for everyone.satrachable size |
| Rudraksh& crystal Bracelet For Worship or Sucess,calm mind,strong speaking skill. |
| rudrakash crystal combined best for BP problem,Light weight braclet worn everytime. |
| styalish & slim and atractive . |
| 100% genuine and affective.you worn and see positive change in life. |
| This Bracelet is made of small beads of 5 Mukhi Rudraksha and Sphatik Beads knotted in thread in traditional style.The wearer of five Mukhi gains health and peace. It monitors blood pressure and cardiac ailments.Wearing a crystal(sfatic) ensures a sound and undisturbed sleep. Crystal are used to count mantras while worshipping Lakshmi, Durga, Saraswati and other Goddesses. |
Key Feature | |
| Brand | : Other |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Wood |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Brown |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 1 cm |
| Breadth (in cm) | : 1 cm |
| Height (in cm) | : 1 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.589 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |