Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹899 |
|
₹882 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreIt is a perfectly new and an amazing product to multiply and enhance the beauty of your home with a perfectly different and tradiotional touch. This Deepak shaped ladi-lights are available to provide you varied options to hang them for the beautification of your home. You can simply use this both at indoor and outdoor decoration. It can even be used as and additional substitute of the arch shaped area in lieu of covering it with a curtain. The design and pattern of the blinking lights provides a perfectly ethenic look to the area where it is decorated. The material, specially the plastic used is a tough and beautiful solution which provides the product durability and longivity. It honors the worth of the price. It is highly recommended to have atleast a pair of the same to beautify the home for celebrating the festival with high glory and enjoyment.
Key Feature | |
| Brand | : NA |
Lamps Specifications | |
| Bulb Attached | : Yes |
| Type | : Electric |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Plastic |
| No of Pieces | : 1 |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 1 cm |
| Breadth (in cm) | : 0.1 cm |
| Height (in cm) | : 0.1 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |