Product Sold Out
This is a seal-opened quality checked product with third-party/seller warranty .
Know MoreInclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹29,999 |
|
₹28,799 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More1.6GHz Intel Pentium N3700 processor 4GB DDR3 RAM 500GB 5400rpm Serial ATA hard drive 15.6-inch screen, Integrated Graphics.Free DOS In case of any issue please contact the Brand customer care number or mail as mentioned on the box.
Key Feature | |
| Brand | : Asus |
Processor | |
| Processor | : Intel Pentium |
| Processor Brand | : Intel |
Memory | |
| System Memory | : 4 GB |
Display | |
| Screen Size | : 15.6 inches(39.62 cm) |
| Laptop Type | : Laptop |
Platform | |
| Operating System | : DOS |
Graphic | |
| Graphic Memory | : Integrated |
| Graphic Processor Brand | : Intel |
Storage | |
| Storage Capacity Range | : Upto 500 GB |
Laptops Warranty | |
| Warranty Available | : Seller Warranty |
| Duration | : 6 Months |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.29999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |