Product Sold Out
We will notify you when product is available
Avita
Inclusive of all taxes
English हिंदी
  • 1) Create account & Earn 500 CB+ instantly (New User)
  • 2) Get 100% Cashback as CB+ on all orders*
  • 3) Complete any COD order to earn CB/ CB+
  • 4) Win CB/CB+ as part of our Promotions.
Original Price
Applicable for All Users
Apply cluesbucks+ Use Coupon MYSHOPCLUES
Deal Price
*All discounts can be availed in the cart page
Extra CluesBucks+only on VIP Club. Join Now
1 offers Available for you
  • MYSHOPCLUES
    Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Sold Out
This product is currently out of stock
  • Easy Returns & Replacement
    If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
    Know More
  • Payment Options: (Credit Card , Debit Card , Net Banking , Wallets , EMI )
Sold by :
C- Tech
Mumbai , Maharashtra
Visit Seller Store
Top Rated Merchant
Product Details:
AVITA Essential NE14A2INC44A-CR Laptop (Intel Celeron N4020/ 4GB Ram/ 256GB SSD/ 14inch FHD/ Windows 10 Home/ No ODD /Concrete Grey) Without Optical Drive
Specifications
General Information
    Laptop Type
    Standard Laptop
    Series
    Essential
    Model
    NE14A2INC44A-CR
    Brand
    AVITA
Laptop Display
    Screen Resolution
    1920 x 1080 - FHD
    Display Type
    Full HD
    Screen Size (Diagonal)
    35.56 cm (14 inch)
Laptop Hardware
    Hard Drive
    256 GB
    Memory (RAM)
    4 GB
    Processor
    1.1 GHz (Base Frequency) 2.8 GHz (Turbo Frequency) Intel Celeron N4020 Processor
    Storage Type
    SSD
    Memory Details
    4GB LPDD4
Processor Related
    Processor Brand
    Intel
    Processor Sub-brand
    Celeron
    Processor Speed
    Base Frequency: 1.1 GHz, Turbo Frequency: 2.8 GHz