Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹12,990 |
|
₹11,790 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MorePacked with a range of features, this HeroBook Air laptop is the ultimate choice for lightweight computing. Weighing only 910 g, this laptop is compact, portable, and allows you to work on the go. Work seamlessly and multitask effortlessly with the powerful Intel N4020C CPU and Intel UHD Graphics 600. Watch the crystal clear display on this 29.4 cm HD resolution laptop and enjoy the vibrant colours and viewing experience this laptop offers.
Key Feature | |
| Brand | : CHUWI |
Processor | |
| Processor | : Intel Celeron |
| Processor Generation | : 10th Generation |
| Processor Brand | : Intel |
Memory | |
| System Memory | : 4 GB |
Storage Capacity | |
| HDD Capacity | : No HDD |
| SDD Capacity | : 128 GB |
Display | |
| Resolution | : 1366 x 768 Pixel |
| Screen Size | : 11.6 inches(29.46 cm) |
Platform | |
| Operating System | : Windows 11 Home |
Graphic | |
| Graphic Memory | : None |
Machine Dimensions | |
| Color | : Grey |
Laptops Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Duration | : 1 Year |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.34990 |
| Common or Generic Name | Chuwi HeroBook Air |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | CHUWI Innovation Limited |
| Packer's Name and Address | CHUWI INNOVATION LIMITED |
| Marketer's name and Address | Cavitak Marketing Pvt Ltd |
| Importer's Name and Address | Cavitak Marketing Pvt Ltd |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | China |
| Disclaimer | Buyers are advised to check BIS Standard Mark (ISI Mark) on the products wherein such certification is mandatory. For more information please check the list of products under compulsory certification by the Bureau of Indian Standards at https://www.bis.gov.in/product-certification/products-under-compulsory-certification/scheme-i-mark-scheme/ |