Kodak 32HDXSMART 80 cm (32 inch) Smart HD LED TV.
Product Sold Out
We will notify you when product is available
Kodak 32HDXSMART 80 cm (32 inch) Smart HD LED TV. Buy Kodak 32HDXSMART 80 cm (32 inch) Smart HD LED TV. online at a discounted price from ShopClues.com. Shop Television products @ Lowest Prices. Shop now! Enjoy Free Shipping & COD across India. EMI options available with Easy Return/Replacement Polices. Kodak Product Id : 97966536
3.8 (145) 159 Reviews
Inclusive of all taxes
English हिंदी
  • 1) Create account & Earn 500 CB+ instantly (New User)
  • 2) Get 100% Cashback as CB+ on all orders*
  • 3) Complete any COD order to earn CB/ CB+
  • 4) Win CB/CB+ as part of our Promotions.
Original Price
Applicable for All Users
Apply cluesbucks+ Use Coupon MYSHOPCLUES
Deal Price
*All discounts can be availed in the cart page
Extra CluesBucks+only on VIP Club. Join Now
  • Display Size : 32 inches(81.28 cm)
  • Functionality : Smart
  • Display Resolution : Full HD
  • More Specification
1 offers Available for you
  • MYSHOPCLUES
    Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Sold Out
This product is currently out of stock
  • Easy Returns & Replacement
    If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
    Know More
  • Payment Options: (Credit Card , Debit Card , Net Banking , Wallets , EMI )
Sold by :
SCS
Gurgoan , Haryana
3.6 (53) Reviews
Visit Seller Store
Product Details:
WELCOME TO THE WORLD OF KODAK HD LED TV IN INDIA
OUR PRODUCTS ARE MADE IN INDIA, FOR INDIA.
PANEL
Panel Maker SAMSUNG
Display size 80 CM
Aspect ratio 16:9
Resolution   1366X 768
Brightness 250+nits
Contrast 5000 : 1
Viewing angle   178°X 178°
Maximum colors   16.7M
Response time 6ms
AUDIO
Maximum Audio Output 2×10W
Equalizers YES
Effects YES
CONNECTIVITY
 AV IN 2
YUV 1
EARPHONE 1
USB 2
VGA(D-Sub 15pin) 1
PC Audio In 1
SCART NO
COAXIAL NO
HDMI 2
POWER
Power consumption(Operation) ≦57W
Power consumption(Standby) ≦0.5W
Power Requirement 220V AC, 50Hz
ACCESSORIES
Remote controller(English) YES
Wall-mount Bracket YES
Remote batteries YES
User manual YES
Stand YES
CONVENIENCE
Progressive Scan YES
Full HD YES
YPrPb resolution 480i/p,576i/p, 720i/p,1080i/p
PC Resolution VGA/SVGA/×GA/W×GA
Color Temperature Adjustment YES
INTELLIGENT FEATURES
Processor ARM Cortex‐A7
Android version 4.4
Memory 512MB
Flash Storage 4GB
Wifi Connectivity Yes
LAN connectivity Yes
Web Browsing Yes
MiraCast Yes
For any queries, please mail us at consumercare@kodaktv.in and we shall respond at earliest.
Or Toll Free No.-1800-3000-2288
TV Specification
Type :   LED
Screen Size Range :   32 inch