Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹66,990 |
|
₹65,790 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreLenovo Ideapad 3-15IIL05 (81WE007XIN) (Core i5 10th Gen 1035G4 / 8GB RAM / 1TB Hdd + 256GB SSD / 15.6" Full HD / Windows 10 Home+MS Office H&S / Platinum Grey / No ODD) Without Optical Drive
Specifications :
Key Feature | |
| Brand | : Lenovo |
| Model ID | : Ideapad 3-15IIL05 |
| Part Number | : 81WE007XIN |
Processor | |
| Processor | : Core i5 |
| Processor Generation | : 10th Generation |
| Processor Brand | : Intel |
Memory | |
| System Memory | : 8 GB |
Storage Capacity | |
| HDD Capacity | : 1 TB |
| SDD Capacity | : 256 GB |
Display | |
| Resolution | : 1920 x 1080 Pixel |
| Screen Size | : 15.6 inches(39.62 cm) |
Platform | |
| Operating System | : Win 10 + MS Office |
Graphic | |
| Graphic Memory | : None |
Laptops Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Duration | : 1 Year |
| Warranty Summary | : Standard One Year Manufacturer Warranty |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.69990 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | China |