Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹29,500 |
|
₹28,300 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreDesktop Type | |
| Desktop Type | : All in One |
Key Feature | |
| Model ID | : Edge 72z |
Memory | |
| Expandable Memory | : 2 GB DDR3 |
| Memory Slots | : 2 ( unused slots 1 ) |
| System Memory | : 2 GB |
| System Memory Type | : DDR3 |
Platform | |
| OS Architecture | : 64-bit |
Storage | |
| Hardware Interface | : 5400 |
| Storage Capacity Range | : Upto 500 GB |
| RPM | : 5400 |
Optical Drive | |
| Keyboard: | : Yes |
Power | |
| Power Supply | : 100 - 240V |
| Power Consumption: | : 120W |
Connectivity | |
| DMI: | : Yes |
| Headphone Jack: | : Yes |
| Memory Card Reader: | : Yes |
| Microphone Jack: | : Yes |
| USB: | : Yes |
| VGA: | : Yes |
Input Devices | |
| Mouse: | : Yes |
Additional Included Software | |
| Office: | : Microsoft Office Starter 2010, PDF Complete |
| Security: | : PC Doctor |
Warranty Details | |
| Duration | : 1 Year |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.30500 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |