Product Sold Out
This is a pre-owned product that has been professionally restored to working order and undertaken multiple levels of quality check. This item may or may not come with original box & brand accessories.
Know MoreInclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹36,590 |
|
₹35,390 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Refurbished products are like new products with no or minimum wear and tear. These products are tested by professionals and verified to function properly. These are sold at a much lower price than new ones. Products are covered in Return Policy and come with seller warranty.
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreLenovo ThinkPad L460 is a Windows 10 laptop with a 14.00-inch display. It is powered by a Core i5 processor and it comes with 4GB of RAM.
it comes with HDMI Port, Headphone and Mic Combo Jack, VGA Port, Mic In ports.
The Lenovo ThinkPad L460 packs 500GB of HDD storage.
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkPad L460 |
| Model Number | L460 |
| Series | ThinkPad |
| Dimensions (mm) | 338.00 x 236.00 x 25.00 |
| Weight (kg) | 2.02 |
| Colours | Black |
| Operating system | Windows 10 |
| Size | 14.00-inch |
| Processor | Intel Core i5 |
| Base Clock Speed | 3 GHz |
| RAM | 4GB |
| Hard disk | 500GB |
| SSD | No |
| Touchpad | Yes |
| Optical Disk Drive | DVD Writer |
| Finger Print Sensor | No |
| HDMI Port | Standard |
| Headphone and Mic Combo Jack | Yes |
| VGA Port | Yes |
| Mic In | Yes |
Key Feature | |
| Brand | : Lenovo |
| Model ID | : L460 |
Memory | |
| System Memory | : 4 GB |
Platform | |
| Operating System | : Windows 10 |
Warranty Details | |
| Warranty Available | : Seller Warranty |
| Duration | : 6 Months |
| Warranty Details | : 1 Month Comprehensive 5 Month Labour & Services |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.105000 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |