Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹219 |
|
₹215 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More| Dimensions & Weight | |
|---|---|
| Dimensions | 7.48 in x 7.48 in x 3.15 in (19 cm x 19 cm x 8 cm) |
| Weight | 6 oz (170 g) |
| Packing List |
|---|
| 1 x Bluetooth earphone 1 x USB cable 1 x Manual |
| General | |
|---|---|
| Material | ABS |
| Quantity | 1 set |
| Connections | |
| Connection | Bluetooth |
| Bluetooth Version | Bluetooth V4.0 |
| Operating Range | 10m |
| Connects Two Phones Simultaneously | No |
| Specification | |
| Headphone Style | Bilateral , Earbud |
| Waterproof Level | IPX3 |
| Applicable Products | Universal |
| Headphone Features | Magnetic Adsorption , Long Time Standby , Noise-Canceling , Volume Control |
| Support Memory Card | No |
| Audio Properties | |
| Support Apt-X | Yes |
| Sensitivity | ±3dB |
| Power | |
| Standby Time | 200 hours |
| Talk Time | 4-6 hours |
| Music Play Time | 3-5 hours |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.999 |
| Common or Generic Name | Audio and Headphones |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | NA |
| Packer's Name and Address | NA |
| Marketer's name and Address | NA |
| Importer's Name and Address | NA |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |