Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹5,790 |
|
₹5,107 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreDisplay Mobile | |
| Display Type | : Capacitive Touch Screen |
| Display Size | : 4.5 inches(11.43 cm) |
General Features | |
| SIM Type | : Dual Sim |
| Form | : Bar |
| Handset Color | : Gold |
Platform Details | |
| Operating System | : Android |
| OS Name | : 6.0 |
| Processor | : Quad cor |
Memory and Storage | |
| Internal Storage | : 8 GB |
| RAM | : 1 GB |
| Expandable Storage | : 32 GB |
Internet & Connectivity | |
| 3G | : Yes |
| 4G | : Yes |
| Wifi | : Yes |
| USB Connectivity | : Yes |
Camera | |
| Primary Camera (Megapixel) | : 5 MP |
| Primary Camera Range | : 5 - 7.9 MP |
| Flash | : Yes |
| Front Facing Camera | : 2 MP |
Battery | |
| Battery Capacity (mAh) | : 1800 mAh |
Mobile & Tablets Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | : Domestic, Manufacturing Defects |
| Device Warranty | : 1 Year |
| Box Accessories Warranty | : 6 Months |
In The Box | |
| Box Contents | : Battery, Charger, Earphone / Headphone, Handset |
Micromax Vdeo 2 (Q4101) LTE With 1 Year Manufacturer Warranty
|
SUMMARY |
|
||||||||||||||||||||
|
SPECIAL FEATURES |
|
||||||||||||||||||||
|
GENERAL |
|
||||||||||||||||||||
|
MULTIMEDIA |
|
||||||||||||||||||||
|
PERFORMANCE |
Service Center Locator
Click Here
Rating & Reviews
Please Note: Seller assumes all responsibility for the products listed and sold . If you want to report an intellectual property right violation of this product, please click
here.
Some text some message..
| ||||||||||||||||||||