Product Sold Out
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More
Panasonic Headset ERGO RP-TCM-125 (White)
| Brand | Panasonic |
| Model | RPTCM125WE |
| Model Year | 2014 |
| Item Weight | 41 g |
| Product Dimensions | 16.8 x 5.5 x 3 cm |
| Item model number | RPTCM125WE |
| Additional Features | in-ear |
| Microphone Form Factor | With Microphone |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Speaker Output Channel Quantity | 2 |
| Connector Type | wired-3.5mm single pin |
Key Feature | |
| Brand | : Panasonic |
General Details Of Headset | |
| Utility | : Premium Range |
| Type of Headphone | : In the Ear |
| Connectivity | : Wired |
| Foldable/Collapsible | : No |
| Audio Controls | : Yes |
Headphone Specification | |
| Mic | : Yes |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.890 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | China |