Product Sold Out
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreSpeaker Specification | |
| Speaker Configuration | : 5.1 Channels |
Playback Media & Compression | |
| DVD Playback | : DVD, DVD -R/+R, DVD -RW/+RW |
| CD Playback | : CD, CDDA, CD -R/-RW |
| USB Playback Support | : Yes |
| Video Compression formats | : MPEG1, MPEG2, MPEG4, WMV SD, XviD, DivX Ultra |
| Audio Compression Formats | : MP3, WMA |
| Image Compression Formats | : JPEG |
| Image Features | : Rotate, Slideshow with Music Playback, Zoom |
Features | |
| Composite Video Output | : 1 |
| FM Antenna | : 1 |
Dimensions of Home Theatre | |
| Main Unit | : 360 x 58 x 351 mm |
| Subwoofer | : 160 x 267.5 x 265 mm |
| Front Speakers | : 100 x 100 x 75 mm |
| Center Speakers | : 100 x 100 x 75 mm |
| Surround Speaker | : 100 x 100 x 75 mm |
| Main Unit Weight | : 2.3 kg |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.8990 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |