Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹1,810 |
|
₹1,597 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MorePortronics Comet Bluetooth Speaker with FM is a portable mobile speaker. It is a great handy sound machine.It has a good rechargeable battery and you can use it anywhere at home,office or picnic. This is beautiful compact small size , water and scratch resistant portable Bluetooth speaker give you beautiful quality sound.
| Features | 1. Bluetooth Music Play: |
| 2. Voice Guide | |
| 3. Hands-free communicate | |
| 4. Micro SD Card Music Playing | |
| 5. FM Radio | |
| 6. Aux In |
| Brand | Portronics |
| Model | POR 196 |
| Type | Portronics Comet Bluetooth Speaker with FM |
| Output | 3.5W |
| Power Source | USB Chargeable |
| Impedance | 3 Ohms |
| Total Power Output RMS (W) | 3.5W |
| Frequency Response | 87.5MHz-108MHz |
| Configuration | 1.1 Channel |
| FM | Yes |
| Package Contents | Speaker, USB, 3.5mmAux in Cable, Manual, Hook |
| Color | Red |
| Memory Card Slot | Yes |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |