Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹1,699 |
|
₹1,499 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreDisplay Features | |
| Display Size | : 2.4 Inches(6.1cm) |
General Features | |
| SIM Type | : Dual Sim |
| Form | : Bar |
Battery | |
| Battery Capacity (mAh) | : 1800 mAh |
Mobile & Tablets Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | : Manufacturing Defects |
| Device Warranty | : 1 Year |
| Box Accessories Warranty | : 1 Year |
In The Box | |
| Box Contents | : Handset |
| Item Weight | 86 g |
| Product Dimensions | 12.3 x 5.2 x 1.2 cm |
| Item model number | Bold 2405 Black + Blue |
| Special features | Bluetooth Tethering |
| Form factor | Candybar |
| Weight | 85 Grams |
| Colour | Black + Blue |
| Battery Power Rating | 1800 milliamp_hours |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1699 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |