Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹250 |
|
₹245 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThis fairy Lantern String Light is perfect for both indoor and outdoor lighting. Just wrap them around the trees, patio decks, door frames, windows for party, holiday or daily decorations.
Key Feature | |
| Brand | : Glowserie |
Lamps Specifications | |
| Bulb Attached | : Yes |
| Type | : Electric |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Plastic |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Red, Yellow |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 10 cm |
| Breadth (in cm) | : 10 cm |
| Height (in cm) | : 10 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.450 |
| Common or Generic Name | Red Lantern String Light |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | 8/38 Sadar Bazar |
| Packer's Name and Address | 8/38 Sadar Bazar |
| Marketer's name and Address | 8/38 Sadar Bazar |
| Importer's Name and Address | 8/38 Sadar Bazar |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |