Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹81,990 |
|
₹81,790 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreSamsung Galaxy Book2 Intel 12th Gen core i5 39.6cm (15.6,) FHD LED Thin , Light Laptop (8 GB/512 GB SSD/Windows 11/MS Office/Backlit Keyboard/Finger Print Reader/Silver/1.55Kg) NP750XED-KC1IN
Key Feature | |
| Brand | : Samsung |
Processor | |
| Processor | : Intel |
| Processor Generation | : 12th Generation |
| Processor Brand | : Intel |
Memory | |
| System Memory | : 8 GB |
Storage Capacity | |
| HDD Capacity | : 512 GB |
| SDD Capacity | : 512 GB |
Display | |
| Resolution | : 1920 x 1080 pixels |
| Screen Size | : 15.6 inches(39.62 cm) |
Platform | |
| Operating System | : Windows 11 Home |
Graphic | |
| Graphic Memory | : Integrated |
Machine Dimensions | |
| Color | : Silver |
Laptops Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Duration | : 1 Year |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.83990 |
| Common or Generic Name | Laptop |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | Samsung, Nanchang Huaqin Electronic Technology Co.,Ltd No. 2999, Tianxiang Avenue,Hi tech Development Zone, Nanchang City, Jiangxi Province, P.R. China |
| Packer's Name and Address | Nanchang Huaqin Electronic Technology Co.,Ltd No. 2999, Tianxiang Avenue,Hi tech Development Zone, Nanchang City, Jiangxi Province, P.R. China |
| Marketer's name and Address | NA |
| Importer's Name and Address | Samsung India Electronics Pvt ltd, 6th Floor , DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi - 110001 . Email id support.india@samsung.com, Tel(Toll Free) 1800 40 7267864 |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | China |