Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹7,600 |
|
₹6,704 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreKey Feature | |
| Model ID | : DSC W830 |
Megapixels | |
| Optical Sensor Resolution (in Mega Pixel) | : 20.1 MP |
Zoom | |
| Optical Zoom | : 8x |
LCD Screen Size | |
| Screen Size | : 2.7 inches(6.86 cm) |
Image | |
| Video Format | : MP4 |
Shutter Speed | |
| Maximum Shutter Speed | : iAuto: 2 inch - 1/1, 600, Program Auto (1 inch - 1/1, 600) |
Lens | |
| Auto Focus | : Yes |
| Focal Length | : 4.5 - 36 mm |
Battery | |
| Battery Type | : AC: 100 - 240 V, 50/60 Hz, Output Voltage: DC 5 V |
Flash | |
| Flash Modes | : Auto, Flash On, Slow Synchro, Flash Off, Advanced Flash |
| Flash Range | : ISO Auto: 0.3 m - 2.8 m (W), 1.5 m - 2 m (T) |
Camera Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Duration | : 2 Years |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.8490 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |