Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹30,900 |
|
₹29,700 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreFor Installation services, kindly contact the brand and register using the merchant details given on the invoice. Sony - Toll Free Number 1800-103-7799
TV Specification | |
| Type | : LED |
| Display Size | : 22 inches(55.88 cm) |
| Screen Size Range | : Below 32 inch |
| Resolution | : 1,366 x 768 (16:9) |
| Clear Motion Rate | : 400Hz |
| Functionality | : Standard |
| Picture Engine | : BRAVIA Engine 3 Engine |
| Dynamic Contrast Ratio | : 1000000:1 |
| Wide Color Enhancer (Plus) | : Yes |
Audio | |
| Sound Technology | : 10W+10W |
| Digital Audio Output (Optical) | : Yes |
| Speaker Output RMS | : 10 watts x 2 |
General Feature | |
| Display Resolution | : HD Ready |
Electronic Warranty | |
| Warranty Available | : Seller Warranty |
| Duration | : 6 Months |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.30900 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |