Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹13,999 |
|
₹12,799 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreThat design,that attraction,that look and in the end that sound is surely what a person is looking in a tower speaker.It is slim and tall and stands upto your personality and stature.The yellow woofer cone looks way too classy and highly attractive.
Features:
Totally Designed in Wooden Cabinet to give excellent sound.
Two Karaoke MIC Inputs and also A MIC.
With One Piece of MIC inside the package.
Digital BLUETOOTH FUNCTION.
Digital USB Function.
Digital FM Function.
LED Display.
Specification:
| Audio Feature | |
| Frequency Response | 40 Hz - 20kHz |
| Impedance | 6 Ohms |
| Satellite Unit | Driver Unit (10" +4 +1.5") *2 |
| Separation | >=50 dB |
| Signal-to-Noise Ratio (dB) | >=75 dB |
| Sound | DTS Dolby Surround Sound / With DSP effect selection for sound filteration |
| Total Power Output RMS (Watts) | 50 W * 2 |
| Details | |
| Color | Wood Finish |
| Compatible Device | PC, TV, Mobile, Laptor, DVD player, Media Player etc |
| Configuration | 2.0 Channel |
| Connectivity | USB, Bluetooth, FM, AUX, MMC, Mike |
| Controls | Volume, Bass, Treble, Scan, Mode, Nex-Prev, echo + - |
| Display | Led |
| In The box | 2 Woofer Speaker, 1Auxcable, 1Audio Video Wire, Remote, Warranty card, Karoike Mike |
| Wire/Wireless | Wired |
Key Feature | |
| Lifestyle | : Entertainment |
| Model ID | : SE-333BT - Multimedia - Black |
Warranty Details | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Duration | : 1 Year |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.21999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |