Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹30,000 |
|
₹28,800 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreKey Feature | |
| Brand | : Apple |
Display Mobile | |
| Display Type | : Full HD |
| Display Size | : 5.8 inches(14.73 cm) |
General Features | |
| SIM Type | : Single Sim |
| Form | : Slider |
| Handset Color | : BLACK |
Platform Details | |
| Operating System | : iOS |
| OS Name | : iOS v9 |
| Processor | : 2.2 GHz Qualcomm Snapdragon 800, Quad Core |
Memory and Storage | |
| Internal Storage | : 64 GB |
| RAM | : 4 GB |
| Expandable Storage | : Upto 16GB |
Internet & Connectivity | |
| 3G | : Yes |
| 4G | : Yes |
| Wifi | : Yes |
| USB Connectivity | : Yes |
Camera | |
| Primary Camera (Megapixel) | : 12 MP |
| Flash | : Yes |
| Front Facing Camera | : 7 MP |
Battery | |
| Battery Capacity (mAh) | : 10000 mAh |
Mobile & Tablets Seller Warranty Details | |
| Device Warranty Seller | : 1 Month |
| Warranty Available Seller | : Seller Warranty |
In The Box | |
| Box Contents | : Handset, Earphone / Headphone, Data Cable, Adaptor, User Manual, Warranty Card |
ab
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.0 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | China |