Product Sold Out
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreProcessor: Intel Core i7 2.2 Ghz (Turbo Boost) with 6 MB shared L3 cache
| Sales Package |
|
| Model Number |
|
| Part Number | |
| Model Name |
|
| Series |
|
| Color |
|
| Type |
|
| Suitable For |
|
| Battery Backup |
|
| Processor Brand |
|
| Processor Name |
|
| SSD |
|
| SSD Capacity |
|
| RAM |
|
| RAM Type |
|
|
| OS Architecture |
|
| Operating System |
|
| System Architecture |
|
| Mic In |
|
| Touchscreen |
|
| Screen Size |
|
| Screen Resolution |
|
| Screen Type |
|
| Speakers |
|
| Internal Mic |
|
| Wireless LAN |
|
| Bluetooth |
|
| Ethernet |
|
| Disk Drive |
|
| Web Camera |
|
| Antivirus |
|
Key Feature | |
| Brand | : Apple |
Processor | |
| Processor | : Core i7 |
| Cache | : 6 MB (L3 Cache) |
| Speed | : 2.2 GHz |
| Processor Generation | : 2nd Generation |
| Processor Brand | : Intel |
Memory | |
| System Memory | : 8 GB |
Storage Capacity | |
| HDD Capacity | : 500 GB |
| SDD Capacity | : 512 GB |
Display | |
| Screen Size | : 15 inches(38.1 cm) |
Platform | |
| Operating System | : Mac OS |
Graphic | |
| Graphic Memory | : 1 GB |
Storage | |
| Storage Capacity Range | : Upto 500 GB |
Ports/Slots | |
| USB Port | : USB 3.0 |
| HDMI Port | : Yes |
Machine Dimensions | |
| Weight | : 1.3 Kg |
| Color | : Aluminium Silver |
Communication | |
| Wireless WAN | : Yes |
| Bluetooth | : Yes |
Laptops Warranty | |
| Warranty Available | : Seller Warranty |
| Duration | : 1 Month |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.280000 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |