Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹125,990 |
|
₹124,790 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreKey Feature | |
| Brand | : Asus |
Processor | |
| Processor | : Intel |
| Processor Generation | : 11th Generation |
| Processor Brand | : Intel |
Memory | |
| System Memory | : 32 GB |
Storage Capacity | |
| HDD Capacity | : 512 GB |
| SDD Capacity | : 512 GB |
Display | |
| Resolution | : 1920 x 1080 pixels |
| Screen Size | : 15.6 inches(39.62 cm) |
Platform | |
| Operating System | : Windows 10 Home |
Graphic | |
| Graphic Memory | : None |
Laptops Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Duration | : 1 Year |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.127990 |
| Common or Generic Name | Laptop |
| Net Contents / Net Quantity | 1 |
| Manufacturer's Name and Address | Asus, INVENTEC (CHONGQING) CORPORATION, NO.66, WEST DISTRICT 2ND RD, SHAPINGBA DISTRICT, CHONGQING, CHINA 401331 |
| Packer's Name and Address | INVENTEC (CHONGQING) CORPORATION, NO.66, WEST DISTRICT 2ND RD, SHAPINGBA DISTRICT, CHONGQING, CHINA 401331 |
| Marketer's name and Address | NA |
| Importer's Name and Address | ASUS INDIA PRIVATE LIMITED, 402, Supreme chambers, 17/18, Shah Industrial Estate, Veer Desai Road, Andheri (west), Mumbai 400053, India |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | China |