Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹5,700 |
|
₹5,586 |
*All discounts can be availed in the cart page
This product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreDisplay Mobile | |
| Display Type | : User-selectable font size |
| Display Size | : 2.8 inches(7.11 cm) |
General Features | |
| SIM Type | : Dual Sim |
| Form | : Bar |
| Handset Color | : BLACK |
Platform Details | |
| Operating System | : Brew |
| OS Name | : BlackBerry OS |
Memory and Storage | |
| Internal Storage | : 8 GB |
| RAM | : 768 MB |
Camera | |
| Primary Camera (Megapixel) | : 5 MP |
| Primary Camera Range | : 5 - 7.9 MP |
| Front Facing Camera | : NA |
Battery | |
| Battery Capacity (mAh) | : 1230 mAh |
Mobile & Tablets Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Device Warranty | : 1 Year |
| Box Accessories Warranty | : 6 Months |
Blackberry Bold4, Touch and type mobile. Sealed pack box with all accessoriea
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.16000 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |