BPL 80 cm (32 inches) HD Linux Lite Smart TV, 32H-E2304, Black
Product Sold Out
We will notify you when product is available
BPL
Inclusive of all taxes
English हिंदी
  • 1) Create account & Earn 500 CB+ instantly (New User)
  • 2) Get 100% Cashback as CB+ on all orders*
  • 3) Complete any COD order to earn CB/ CB+
  • 4) Win CB/CB+ as part of our Promotions.
Original Price
Applicable for All Users
Apply cluesbucks+ Use Coupon MYSHOPCLUES
Deal Price
*All discounts can be availed in the cart page
Extra CluesBucks+only on VIP Club. Join Now
  • Display Size : 32 Inch
  • Functionality : Smart
  • Display Resolution : HD Ready
  • More Specification
1 offers Available for you
  • MYSHOPCLUES
    Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Sold Out
This product is currently out of stock
  • Easy Returns & Replacement
    If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
    Know More
  • Payment Options: (Credit Card , Debit Card , Net Banking , Wallets , EMI , COD)
Sold by :
Pecific Chain
Delhi , Delhi
Visit Seller Store
Product Details:
Key Features
  • Apps Supported - Prime Video, Sony Liv, Zee5
  • Resolution -1366 x 768 -HD
  • Connectivity - 2 HDMI ports & 2 USB ports
  • Refresh Rate - 60 hertz
  • TV Speaker Type - Open Speaker
  • Additional Side Panel Ports - Digital Audio Out, RF, Earphone Out
Warranty
  • Warranty: 1 Year manufacturer warranty
Specifications (BPL 80 cm (32 inches) HD Linux Lite Smart TV,...)
General Information
    Model
    32H-E2304
    Colour
    Black
    Brand
    BPL
TV Display
    Contrast Ratio
    3000:1
    Response Time
    8.5 ms
    Refresh Rate
    60 Hz
    TV Operating System
    Linux
    Panel Type
    VA
    Screen Resolution
    1366 x 768 -HD
    Screen Size (Diagonal)
    80 cm - 32 inch
    Display Type
    HD
SMART TV Features
    Preloaded Apps
    Prime Video, Sony Liv, Zee5
TV Connectivity Choices
    Stream Content from devices
    Yes
    Connect to DVD Players via
    HDMI, Composite (av)
    Wi-Fi
    Yes
    Audio Jack
    3.5 mm
Formats Supported
    No. of USB Ports
    2
    No of HDMI Ports
    2
    Connect to Home Theatre via
    HDMI
    Connect to Router via
    Wi-FI, Ethernet (LAN)
Power Details
    Standby Power Consumption
    0.5 Watt
    Power Consumption
    55 Watt
    Power Supply
    100~240 Volts, 50 Hz/60 Hz
In The Box & Warranty
    In The Box
    1 N Remote, 2 N Battery, 1 N Wall Mount Bracket, 1 N User Manual
    Warranty
    1 Year
Key Feature
Brand :   BPL
TV Specification
Type :   LED
Display Size :   32 Inch
Screen Size Range :   32 inch