Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹5,489 |
|
₹4,842 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreKey Feature | |
| Model ID | : PS650 |
Facility | |
| Facility | : With Calling |
Display Mobile | |
| Display Color | : 16 M |
| Other Display Features | : 6.5" SCREEN |
| Display Type | : NA |
| Display Size | : 6.5 inches(16.51 cm) |
General Features | |
| Business Features | : Document Viewer, Document Editor, Pushmail |
| Form | : Bar |
| SIM Size | : |
| Handset Color | : Metallic Black |
| Additional Features | : 3G, GSM, Touchscreen, Secondary Camera, Email, GPS, Bluetooth, FM Player, HD Recording, Music Player, WiFi, Primary Camera, Music and Videos Hub, Calendar, Sleep Mode, Predictive Text Input, Voice Input |
Platform Details | |
| Operating System | : Android |
| OS Name | : Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean) |
| Processor | : 1 GHz Cortex-A7 Dual Core |
Memory and Storage | |
| RAM | : 512 MB |
Internet & Connectivity | |
| Internet Features | : Email, Adobe Flash 10.1 |
| GPRS | : Yes, 107 kbps |
| 3G | : Yes |
| Wifi | : Yes |
| USB Connectivity | : |
| Bluetooth | : Yes with A2DP |
| Audio Jack | : 3.5 mm |
Camera | |
| Primary Camera (Megapixel) | : 2 MP |
| Primary Camera Range | : 2 MP & Below |
| Front Facing Camera | : 0.3 MP |
| Video Recording | : Yes |
| Zoom | : Digital Zoom |
Battery | |
| Battery Capacity (mAh) | : 2500 mAh |
Mobile & Tablets Seller Warranty Details | |
| Warranty Available Seller | : Seller Warranty |
| Warranty Type | : Domestic |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.7999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |