DAENYX 80 CM (31.5 Inch) LE32H2N03 DX, HD Ready LED TV
Product Sold Out
We will notify you when product is available
Daenyx
Inclusive of all taxes
English हिंदी
  • 1) Create account & Earn 500 CB+ instantly (New User)
  • 2) Get 100% Cashback as CB+ on all orders*
  • 3) Complete any COD order to earn CB/ CB+
  • 4) Win CB/CB+ as part of our Promotions.
Original Price
Applicable for All Users
Apply cluesbucks+ Use Coupon MYSHOPCLUES
Deal Price
*All discounts can be availed in the cart page
Extra CluesBucks+only on VIP Club. Join Now
  • Display Size : 32 inches(81.28 cm)
  • Functionality : Standard
  • Display Resolution : HD Ready
  • More Specification
1 offers Available for you
  • MYSHOPCLUES
    Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Sold Out
This product is currently out of stock
  • Easy Returns & Replacement
    If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
    Know More
  • Payment Options: (Credit Card , Debit Card , Net Banking , Wallets , EMI )
Sold by :
DAENYX
Gautam Buddha Nagar , Uttar Pradesh
Visit Seller Store
Product Details:
Healthy excitement in this Daeynx LE32H2N03 DX 32 inch HD Ready Television. What you will love is its stunning specs that will give you a chance to make the most of your most loved shows in rich detail. With an unmatched show and splendid encompass sound, you will have quality time with your friends and family without a doubt.
31.5 inch, HD Ready , A+ grade Panel , Power Consumption <55 watts (in operation mode)
Key Feature
Brand :   Daenyx
Model ID :   LE32H2N03 DX
Part Number :   91020007
TV Specification
LED Display Type :   D Led
Type :   LED
Screen Size Range :   32 inch
Resolution :   1366 x 768
Functionality :   Standard
Audio
Analog Audio Input :   RF-1,AV IN -1, AV OUT-1,VGA-1,PC AUDIO,HDMI-2,USB VERSION:2.0-2
Audio Out :   AV OUT-1, HEAD PHONE-1 , COAXL-1,
Number of Speakers :   2
Sound Mode :   FIVE MODES: STAMDARD,MEUSIC,MOVIE,SPORTS,USER
Supported Audio Formats :   MP3/AAC/M4A/WMA
Dimensions
Width x Height x Depth (with stand) :   L=734 * W= 210 * H=470
Width x Height x Depth (without stand) :   L=735 * W=80 * H=432
General Feature
Battery Type :   AAA
Child Lock :   Yes
Launch Year :   2017-2018
On/Off Timer :   Yes
Sleep Timer :   Yes
Connectivity
Analog TV Reception :   PAL/SECAM/NTSC
Headphone Jack :   Yes
RF Capable :   Yes
Usb Video Supports :   Yes
USB Port :   2
HDMI Ports :   2
RF Connectivity Input :   Yes
Video Features
Brightness :   250cd/m2
HD Technology & Resolution :   HD READY
Supported Video Formats :   AVI/MP4/MPEG-1/MPEG-2/MPG/MKV/MOV/DAT/VOB/RM/RMVB
View Angle :   178
Wide Color Enhancer Plus :   Yes
Power
Auto Power Off :   YES
Power Requirement :   AC 100 - 240 V, 50/60 Hz
Power Consumption :   55 W