DAENYX 80 CM (31.5 Inch) LE32H3SO5 DX, LED TV (SMART)
Product Sold Out
We will notify you when product is available
Daenyx
Inclusive of all taxes
English हिंदी
  • 1) Create account & Earn 500 CB+ instantly (New User)
  • 2) Get 100% Cashback as CB+ on all orders*
  • 3) Complete any COD order to earn CB/ CB+
  • 4) Win CB/CB+ as part of our Promotions.
Original Price
Applicable for All Users
Apply cluesbucks+ Use Coupon MYSHOPCLUES
Deal Price
*All discounts can be availed in the cart page
Extra CluesBucks+only on VIP Club. Join Now
  • Display Size : 32 inches(81.28 cm)
  • Functionality : Smart
  • Display Resolution : HD Ready
  • More Specification
1 offers Available for you
  • MYSHOPCLUES
    Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Sold Out
This product is currently out of stock
  • Easy Returns & Replacement
    If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
    Know More
  • Payment Options: (Credit Card , Debit Card , Net Banking , Wallets , EMI )
Sold by :
DAENYX
Gautam Buddha Nagar , Uttar Pradesh
Visit Seller Store
Product Details:
31.5 inch Smart TV , HD Ready, A+ grade Panel , Power Consumption <60 watts (in operation mode) RAM 1 GB , EMMC FLASH 8 GB
Key Feature
Brand :   Daenyx
Model ID :   LE32H3S05 DX
Part Number :   91020002
TV Specification
Type :   LED
Screen Size Range :   32 inch
Functionality :   Smart
General Feature
Battery Type :   AAA
Child Lock :   Yes
Launch Year :   2017
On/Off Timer :   yes
Other Internet Features :   Bluetooth
Sleep Timer :   YES
Connectivity
Analog TV Reception :   PAL/SECAM/NTSC
Built In Wi-Fi :   YES
Digital TV Reception :   YES
Ethernet (RJ45) :   YES
Mobile High-Definition Link :   YES
RF Capable :   YES
Wi-Fi Type :   1T1R Wifi
Wireless Ready :   YES
USB Port :   3
HDMI Ports :   3
RF Connectivity Input :   Yes
Video Features
Brightness :   BRIGHTNESS : 280 Nits ,LED BAR: 2*7 2W, B Color Zone, 300mA
HD Technology & Resolution :   HD READY
Supported Video Formats :   AVI/ MP4/ MPEG-1/ MPEG-2/MPG/MKV/ MOV/ DAT/ VOB/ RM/ RMVB
View Angle :   178 Degree
Power
Auto Power Off :   Yes
Power Consumption :   60 W (Operational)