Product Sold Out
This is a pre-owned product that has been professionally restored to working order and undertaken multiple levels of quality check. This item may or may not come with original box & brand accessories.
Know MoreGet flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CRefurbished products are like new products with no or minimum wear and tear. These products are tested by professionals and verified to function properly. These are sold at a much lower price than new ones. Products are covered in Return Policy and come with seller warranty.
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreKey Feature | |
| Brand | : Fly |
Display Mobile | |
| Display Type | : Capacitive Touch Screen |
| Display Size | : 5 inches(12.7 cm) |
General Features | |
| Document Support | : Yes |
| Internet Connectivity | : Yes |
| Map Support | : Yes |
| Voice Call | : Yes |
| SIM Type | : Dual Sim |
| Form | : Bar |
| SIM Size | : Micro |
Platform Details | |
| Operating System | : Android |
| OS Name | : Android Lollipop 5.0 |
Renew Specification | |
| Product Type | : Smartphones |
| No. of Cores | : Quad Core |
| No. of SIM | : Dual SIM |
Memory and Storage | |
| Internal Storage | : 16 GB |
| Memory Card Slot type | : microSD |
| RAM | : 2 GB |
| Expandable Storage | : 32 GB |
Camera | |
| HD Recording | : Yes |
| Primary Camera (Megapixel) | : 8 MP |
| Primary Camera Range | : 5 - 7.9 MP |
| Flash | : Yes |
| Front Facing Camera | : 5 MP |
| Video Recording | : Yes |
| Zoom | : Yes |
Unboxed/Refurbished Phones Warranty | |
| Warranty Available | : Seller Warranty |
| Device Warranty | : 3 Months |
In the Box | |
| Box Contents | : Handset, Charger |
