Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹48,990 |
|
₹47,790 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More| Brand | HP |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Item Weight | 2.04 Kg |
| Package Dimensions | 19.1 x 15.1 x 0.9 cm |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
| Item model number | W6T20PA |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 2.30 GHz |
| Processor Count | 2 |
| RAM Size | 8 GB |
| Computer Memory Type | DDR SDRAM |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Hard Drive Interface | eSATA |
| Hardware Platform | Unix |
| Operating System | Windows |
| Lithium Battery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Lithium battery Weight | 0.85 Grams |
| Number of Lithium Ion Cells | 4 |
Key Feature | |
| Brand | : HP |
Processor | |
| Processor | : Core i5 |
| Speed | : 2.2 GHz |
| Processor Generation | : 6th Generation |
| Processor Brand | : Intel |
Memory | |
| System Memory | : 8 GB |
Storage Capacity | |
| HDD Capacity | : 1 TB |
| SDD Capacity | : No SSD |
Display | |
| Resolution | : 1366 x 768 Pixel |
| Screen Size | : 15.6 inches(39.62 cm) |
| Screen Type | : 1920 x 1080 pixels |
| Laptop Type | : Laptop |
Platform | |
| Operating System | : Windows 10 |
Graphic | |
| Graphic Memory | : 4 GB |
| Graphic Processor Brand | : Nvidia |
Storage | |
| Storage Capacity Range | : 1.1 TB - 2TB |
Input | |
| Pointer Device | : Multi Gesture Touchpad |
| Web Camera | : 0.3 Megapixel |
Power | |
| Battery Cell | : 4 Cells |
Ports/Slots | |
| HDMI Port | : Yes |
| Multi Card Slot | : 3-in-1 (SD, SDHC, SDXC) Multi-media Card Reader |
Machine Dimensions | |
| Weight | : 2.17 Kg |
| Color | : Gold |
| Dimension | : 380 x 242 x 33.52 mm |
Communication | |
| Bluetooth | : BT 4.0 |
| Wireless LAN | : 802.11 (b/g/n) |
Security | |
| Lock Port | : Kensington Lock Slot |
Audio | |
| Speakers | : Dual speakers |
Laptops Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Duration | : 1 Year |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.0 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |