Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹13,999 |
|
₹13,799 |
*All discounts can be availed in the cart page
This product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreMotherboard
Gigabyte Motherboard H81
Ram 4 GB
All 3 years Manufecturing warranty From Service Center
MotherBoard Specification | |
| CPU Type | : 4th-generation Core i5, i7 (LGA1150) |
| FSB | : 2600 MHz |
Chipset | |
| North Bridge | : Intel H61(B3) |
| South Bridge | : Intel 82801 GB |
Memory | |
| Number of Memory Slots | : 2 Slots |
| Memory Configuration | : 16 DDR3 Dual Channel DIMM |
| Memory Standard | : 800 MHz, 1333 MHz, 2200 (O.C) MHz, 1066 MHz |
| Channel Supported | : Dual Channel |
Storage Devices | |
| SATA 3Gb/s | : 2 x SATA II |
| PATA | : No |
Expansion Slots | |
| PCI Slots | : 1 |
| PCIe x1 Slots | : 1 |
| PCIe x16 Slots | : 1 |
Panel Ports | |
| USB | : 2 x USB 2.0 ,4 x USB 2.0 |
| SATA | : 4 |
| Audio Ports | : 1 |
| PS/2 | : 1 |
| RJ-45 Ethernet Jacks | : 1 |
What is in the Box | |
| Items in the Box | : Warranty Card |
Warranty Details | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Warranty Service Type | : Manufacturing |
| Duration | : 1 Month |
| Warranty Details | : 1 year |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.18000 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |