Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹579 |
|
₹568 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know Morepomegranates are a bit of an unconventional fruityou cant just munch on them casually on your walk back from the gym. But whether you go for the juice or seeds (or arils, that pop out of the husk of the fruit), youre getting a full blast of vitamins like B, C and K, and antioxidants, so its definitely worth cracking one open. All year round, but especially during cold and flu season, we need some pom in our diet to give our health
Key Feature | |
| Brand | : Kapebonavista |
Seeds Specifications | |
| Type | : Seed |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Other |
| No. of Pieces in the box | : 1 |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 30 cm |
| Breadth (in cm) | : 10 cm |
| Height (in cm) | : 10 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1000 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |