Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹1,599 |
|
₹1,411 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreKey Feature | |
| Brand | : Kechaoda |
Display Features | |
| Display Size | : 2.8 inches (7.11 cm) |
General Features | |
| SIM Type | : Dual Sim |
| Form | : Bar |
| Handset Color | : depend on stock avlb |
Network Specification | |
| Network Type | : 2G |
Battery | |
| Battery Capacity (mAh) | : 1400 mAh |
Mobile & Tablets Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | : Repair Only |
| Device Warranty | : 1 Year |
| Box Accessories Warranty | : 3 Months |
In The Box | |
| Box Contents | : Handset, Battery, Charger |
| General | |
| Sim Type | Dual Sim, GSM+GSM |
| Dual Sim | Yes |
| Device Type | Feature Phone |
| Display | |
| Type | Color TFT screen |
| Size | 2.8 inches, 128 x 128 pixels |
| Aspect Ratio | 1:1 |
| PPI | ~65 PPI |
| Memory | |
| RAM | 30 MB |
| Storage | 32 MB |
| Card Slot | Yes, upto 512 GB |
| Connectivity | |
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| 3G | No |
| Wifi | No |
| Extra | |
| GPS | No |
| 3.5mm Headphone Jack | Yes |
| Camera | |
| Rear Camera | 0.3 MP |
| Video Recording | No |
| Flash | Yes, LED |
| Front Camera | No |
| Technical | |
| Java | No |
| Multimedia | |
| FM Radio | Yes |
| Battery | |
| Type | Removable Battery |
| Size | 1400 mAh |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.1999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |