Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹199 |
|
₹196 |
*All discounts can be availed in the cart page
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreDesigned for convenience, these leaves with lights for decoration are easy to use & install. Simply plug the leaf light & watch as they illuminate your space .
Key Feature | |
| Brand | : Glowserie |
Lamps Specifications | |
| Bulb Attached | : Yes |
| Type | : Electric |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Metal |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Yellow |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 10 cm |
| Breadth (in cm) | : 10 cm |
| Height (in cm) | : 10 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.299 |
| Common or Generic Name | Leaf String Light |
| Net Contents / Net Quantity | 7 |
| Manufacturer's Name and Address | 8/38 Sadar Bazar |
| Packer's Name and Address | 8/38 Sadar Bazar |
| Marketer's name and Address | 8/38 Sadar Bazar |
| Importer's Name and Address | 8/38 Sadar Bazar |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |