Product Sold Out
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More600 mm CHANDELIER,,,,,,,,, " ...*best quality glass *Bluetooth,music system,mp3 song *Rotate down part is moving clockwise *RGB (red, blue, pink, warm white , clear white * 2 remote(1 for music ,2nd for light & moving) •# ,,each Rediscover the magic of lighting and decorating your spaces with our range of beautiful chandeliers. We offer pieces with unique designs that will help enhance interiors, adding perfect warmth to your environments. Our services include customization, lighting consultancies on light placing and planning, all at costs that suit your needs and desires. •A tiered led-chandelier like this one is the perfect way to accentuate a room’s traditional elegance the unmasked light source allows the crystals underneath to sparkle with greater intensity. •,Perfect for making the light source in the room discrete, a chandelier with shades works even better when paired with drapery that matches the colour and texture of the shades in the chandelier. • ,A complete creation in crystaland high quality glass, the opulence of a chandelier like this demands décor that’s no less magnificent. Concealing the light source within allows the crystals to appear as if they are the light source themselves – a multitude of little suns scattering beautiful rays around the room.
Key Feature | |
| Brand | : A2K |
Lamps Specifications | |
| Bulb Attached | : No |
| Type | : AC/DC Adapter |
Basic Features Specifications | |
| Material | : Glass |
| No of Pieces | : 1 |
Home & Kitchen Color Specifications | |
| Color | : Multicolor |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 60 cm |
| Breadth (in cm) | : 60 cm |
| Height (in cm) | : 37 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.14000 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |