Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹63,490 |
|
₹62,290 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreProcessor | |
| Processor | : Core i5 |
| Cache | : 3 MB |
| Processor Generation | : 5th Generation |
| Processor Brand | : Intel |
Memory | |
| System Memory | : 2 GB |
Storage Capacity | |
| HDD Capacity | : 1 TB |
| SDD Capacity | : No SSD |
Optical Disk Drive | |
| Optical Drive | : DVD RW Drive |
Display | |
| Resolution | : 1920 x 1080 pixels |
| Screen Size | : 15.6 inches(39.62 cm) |
| Laptop Type | : Laptop |
Graphic | |
| Graphic Memory | : 2 GB |
| Graphic Processor Brand | : Intel |
Storage | |
| Storage Capacity Range | : 501 GB -1 TB |
| RPM | : 5400 |
Input | |
| Pointer Device | : Multi Gesture touchpad |
Power | |
| Battery Cell | : 4 Cells |
Ports/Slots | |
| RJ45 LAN | : Yes |
Machine Dimensions | |
| Weight | : 2.3 kg |
| Color | : Black |
Communication | |
| Wireless LAN | : 802.11a/b/g/n |
| Bluetooth | : v4.0 |
Security | |
| Lock Port | : No |
Audio | |
| Internal Mic | : Yes |
| Speakers | : Yes |
Laptops Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Duration | : 1 Year |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.63490 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |