Product Sold Out
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreKey Feature | |
| Brand | : Motorola |
Display Mobile | |
| Display Type | : Capacitive Touch Screen |
| Display Size | : 5 inches(12.7 cm) |
General Features | |
| SIM Type | : Dual Sim |
| Form | : Bar |
| Handset Color | : BLACK & WHITE |
Platform Details | |
| Operating System | : Android |
| OS Name | : Android Lollipop 5.1 |
| Processor | : 1 GHz |
Renew Specification | |
| Product Type | : Smartphones |
| Connectivity | : 4G |
| No. of Cores | : Dual Core |
| No. of SIM | : Dual SIM |
Memory and Storage | |
| Internal Storage | : 16 GB |
| RAM | : 2 GB |
| Expandable Storage | : No |
Camera | |
| Primary Camera (Megapixel) | : 13 MP |
| Primary Camera Range | : 11 MP & More |
| Flash | : Yes |
| Front Facing Camera | : 2 MP |
Unboxed/Refurbished Phones Warranty | |
| Box Accessories Warranty | : No |
| Device Warranty | : 3 Months |
| Warranty Available | : WarrantyBazaar Warranty |
| Warranty Type | : Domestic |
This is a Pre-Owned / Used Product
Original phone , NO ORIGINAL ACESSORIES & BOX WILL BE THERE , ONLY CHARGER WILL BE THERE
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.12499 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |
| Condition | Condition Description | Accessories |
| Unboxed | Like New No Functional Defects |
Original |
| Superb | No functional defects Light scratches but no cracks or chips on the phone |
Not Original but Best Quality |
| Good | No functional defects Light scratches but no cracks or chips on the phone |
Not Original but Best Quality |
| Fair | No functional defects Few noticeable scratches but no cracks or chips on the phone |
Not Original but Best Quality |