Product Sold Out
This is a pre-owned product that has been professionally restored to working order and undertaken multiple levels of quality check. This item may or may not come with original box & brand accessories.
Know MoreInclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹9,999 |
|
₹9,800 |
*All discounts can be availed in the cart page
Refurbished products are like new products with no or minimum wear and tear. These products are tested by professionals and verified to function properly. These are sold at a much lower price than new ones. Products are covered in Return Policy and come with seller warranty.
This product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreKey Feature | |
| Brand | : Motorola |
Display Mobile | |
| Display Type | : IPS |
| Display Size | : 5.5 inches(13.97 cm) |
General Features | |
| SIM Type | : Dual Sim |
| Form | : Bar |
Platform Details | |
| Operating System | : Android |
| OS Name | : Android Marshmallow 6.0 |
Renew Specification | |
| Product Type | : Smartphones |
| Connectivity | : 4G |
| No. of Cores | : Octa Core |
| No. of SIM | : Dual SIM |
Memory and Storage | |
| Internal Storage | : 32 GB |
| RAM | : 3 GB |
Camera | |
| Primary Camera (Megapixel) | : 16 MP |
| Primary Camera Range | : 11 MP & More |
| Flash | : LED |
| Front Facing Camera | : 5 MP |
Unboxed/Refurbished Phones Warranty | |
| Warranty Available | : Seller Warranty |
| Device Warranty | : 3 Months |
In the Box | |
| Box Contents | : Handset, Charger |

Buy Motorola xt1643 3 GB RAM 32 GB ROM 5.5 inches(13.97 cm) With assured 6 months seller Warranty.
These are Certified used mobile phones which are professionally inspected and repackaged. There might be some minor dents /scratches or no scratches at all on screen. The device is in perfect working condition. It will be shipped with Mobile Phone, Battery & Charger (Original or equivalent) and a warranty card with 6 months Seller Warranty. This item may or may not be in its original packaging. This device comes with 6 months Seller Warranty, 10 days return policy if item is not as described. Inspected by the reseller and found to be in perfect working condition with minor dents/scratches. 6 months Seller Warranty, device can be returned within 10 days of the delivery for refund only.
This is a used product with third-party/seller warranty. It is 7-level quality tested and factory restored by highly qualified professionals. The device may have cosmetic blemishes, but is in good working condition. Accessories are included. Though accessories & box may not be original.
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.9999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |
| Condition | Condition Description | Accessories |
| Unboxed | Like New No Functional Defects |
Original |
| Superb | No functional defects Light scratches but no cracks or chips on the phone |
Not Original but Best Quality |
| Good | No functional defects Light scratches but no cracks or chips on the phone |
Not Original but Best Quality |
| Fair | No functional defects Few noticeable scratches but no cracks or chips on the phone |
Not Original but Best Quality |