Product Sold Out
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreKey Feature | |
| Lifestyle | : Everyday Use |
| Brand | : GENERIC |
| Model ID | : MU5000 |
Display Features | |
| Display Size | : 2.4 Inches(6.1cm) |
Memory & Storage Features | |
| RAM | : 32 MB |
| Memory Card Slot | : Yes |
| Expandable Storage | : 32 GB |
General Features | |
| Internet Connectivity | : YES |
| SIM Type | : Triple Sim |
| Form | : Bar |
| SIM Size | : Micro |
| Keypad | : Yes, Alphanumeric |
| Call Features | : Call Divert |
| Handset Color | : BLACK |
Dimensions | |
| Dimensions | : 6 x 3 x 1 cm |
| Weight | : 300 G |
Network Specification | |
| Network Type | : 2G |
Battery | |
| Battery Type | : Li-Ion |
| Removable Battery | : Yes |
| Battery Capacity (mAh) | : 5000 mAh |
| Talktime | : 18 hrs (2G) |
| Standby Time | : 24 days |
Multimedia | |
| FM | : Wireless FM |
Other Phone Features | |
| Call Memory | : Yes |
| SMS Memory | : 1000 |
Mobile & Tablets Warranty | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | : Domestic |
| Covered in Warranty | : Manufacturing Defects |
| Device Warranty | : 1 Year |
| Box Accessories Warranty | : 6 Months |
In The Box | |
| Box Contents | : Handset, Battery, Charger, Data Cable, User Manual, Warranty Card, Earphone / Headphone |
| RAM | 32 MB |
| Item Weight | 122 g |
| Product Dimensions | 6 x 3 x 1 cm |
| Item model number | corn 2300 |
| Wireless communication technologies | Bluetooth |
| Connectivity technologies | gsm |
| Special features | dual sim gsm, bluetooth, 2.4 inch display, open wireless fm |
| Weight | 122 Grams |
| Colour | orange |
| Phone Standby Time (with data) | 8 Hours |
| Whats in the box | Handset, Battery, DataCable, Warranty Card |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.3999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |