Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹2,090 |
|
₹1,844 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MorePlayable Disc Types | |
| DVD | : DVD, DVD-Video, DVD-R/-R (DL)/-RW, DVD+R/+R (DL)/+RW |
| CD | : CD, CD-R/CD-RW, CDDA, Video CD, SVCD |
Power | |
| Power Supply | : AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | : 12 W (Operating) 1 W (Standby) |
Video Features | |
| Digital To Analog Video Converter: | : 12 Bit, 108 MHz |
| Supported Signal Type | : NTSC, PAL |
Video Playback | |
| Playback Formats | : DivX |
| Enhancement | : Progressive Scan |
Audio Features | |
| Digital to Analog Audio Converter | : 24 Bit, 192 KHz |
| Sound System | : Dolby Digital |
| Signal to Noise Ratio | : 90 dB |
| Dynamic Range | : 80 dB |
Audio Playback | |
| Playback Formats | : MP3 |
Image | |
| Formats | : JPEG |
Connectivity | |
| Video Out | : 1 |
| USB | : 1 |
| Other Connectivity Features | : Video Out |
Dimensions | |
| W x H x D | : 360 x 38 x 209 mm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.2490 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |