Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹809 |
|
₹714 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More| Brand | Philips |
| Model | SHQ1300LF/27 |
| Model Year | 2015 |
| Item Weight | 23 g |
| Product Dimensions | 2.8 x 3 x 7.9 cm |
| Item model number | SHQ1300LF/27 |
| Additional Features | in-ear |
| Microphone Form Factor | without microphone |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Connector Type | wired-3.5mm single pin |
Key Feature | |
| Model ID | : SHQ1300LF |
General Details Of Headset | |
| Utility | : Sports & Fitness |
Headphone Specification | |
| Mic | : No |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.899 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | China |