Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||
|---|---|---|---|---|
| ₹10,455 |
|
₹10,255 |
*All discounts can be availed in the cart page
This product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreFeatures of 2-Phase Stabilizers
Details Of Stabilizers | |
| Type | : Voltage Stabilizer |
| Mount Type | : Table |
| Output Voltage Correction | : 200V-240V |
| Min Input Power (V) | : 90V |
| Min Output Power (V) | : 200 V |
| Max Output Power (V) | : 240 V |
| Accuracy (%) | : 95% |
Warranty Details | |
| Warranty Service Type | : |
| Duration | : 1 Year |
| Warranty Details | : Warranty Void, 1) If the Unit is Burnt due to Overload 2) Misue of Stabilizer any kind.Off Site Warranty available only |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.15915 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |