Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹7,500 |
|
₹6,615 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreCompact Design
Key Feature | |
| Model ID | : RICOH 111SU |
| Part Number | : B00X5GFYXY |
General Details | |
| Output Type | : Monochrome |
| Method | : Laserjet |
| Type | : Multi Function |
| Display | : 1.1 inch Mono Icon inch |
| Display Type | : 2-line 128 x 32 pixel All Points Addressable (APA) monochrome OLED display |
| Print Output | : Black & White |
| Internal Memory | : 128 MB |
| Functions | : Print, Copy, & Scan |
| Max Print Resolution (Mono) | : Up to 600 x 600 x 2 dpi |
| Max Print Resolution ( Color) | : 4800 x 1200 dpi |
| Duty Cycle (Monthly, A4) | : 1000 pages |
| First Print Out Time (B&W) | : 10 Sec |
| First Print Out Time (Color) | : 14 sec |
| Print Speed Photo | : 17 sec |
| Print Speed (B&W) | : 14 ppm |
| Duplex Print | : Manual |
| Compatible Cartridges | : PRINTER |
Paper Handling | |
| Auto Document Feeder | : up to 30 sheets |
| Output Tray Type | : 100 sheets |
| Output Tray Capacity | : 15 sheets |
| Input Tray Type | : 100-sheet multipurpose tray 1; one 500-sheet input tray 2 |
| Input Tray Capacity | : 100pages 75 gsm bond |
| Media Size Supported | : A3, A3, A4, A5, A6, B4, B5, B6, B7 |
| Media Types Supported | : A4, Letter, B5 (ISO/JIS), A5, B6 (ISO), A6, Executive, Exe |
Scan | |
| Bit Depth Color | : Flatbed: A4 / LTR (216 x 297mm), ADF:A4, LTR, LGL |
| Scan Area Size | : 21.6 x 29.7 cm |
| Optical Scanning Resolution | : 600 x 1200 dpi |
Copy | |
| Copier Resize | : 25 % - 400 % |
| Copy Resolution (dpi) | : 1200 x 600 dpi |
Connectivity | |
| Wireless | : No |
Dimensions and Weight | |
| Weight | : 11.7 kg |
Warranty Details | |
| Warranty Available | : Manufacturer Warranty |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.0 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |