Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹2,999 |
|
₹2,646 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹199 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More
| In The Box | |
|---|---|
| Sales Package | AC Power Adapter x 1, Operating Instructions x 1, AC Power Cord x 1 |
| General | |
|---|---|
| Type | Multimedia Speakers |
| Configuration | 2.1 Channel |
| Chassis Material | Yes |
| Key Features | 2.1 Channel Configuration, Total Output of 40 W RMS, 1 Subwoofer, 2 Satellites, Built-in Amplifier, Magnetically Shielded |
| Category | Speakers |
| Part Number | SRS-D5 |
| Audio Features | |
|---|---|
| Total Power Output RMS (W) | 40 W |
| Max Output RMS - Subwoofer (W) | 20 W |
| Max Output RMS - per Satellite (W) | 10 W |
| Impedance Subwoofer (ohms) | 3.6 ohms |
| Impedance Satellite (ohms) | 8 ohms |
| Amplifier | Yes |
| Other Audio Features | Bass Reflex Port Sound System |
| Power | |
|---|---|
| Input Power | DC 13 V |
| Additional Features | |
|---|---|
| Other Features | MDF Equipped Subwoofer, 15 Degree Upward Design |
| Is Magnetically Shielded | Yes |
| Dimensions | |
|---|---|
| Subwoofer (Width x Height x Depth) | 193 x 243 x 233 mm |
| Subwoofer Weight | 2.45 kg |
| Satellite (Width x Height x Depth) | 109 x 203 x 135 mm |
| Satellite Weight | 1.29 kg |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.3490 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |