Product Sold Out
Inclusive of all taxes
English हिंदी
| Original Price |
|
Deal Price | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ₹899 |
|
₹793 | ||||
*All discounts can be availed in the cart page
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CThis product is currently out of stock
If applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know MoreSet of 5 Coloured Rice Lights (Assorted Colours) (5 mts)
- Plug in and enjoy lighting
- Approx. 5.0 meter length
- Qty. - 5 pcs.
- Decoration lights for all occasions & festivals like Diwali, Christmas, New Year, Dushera, Navratri, Ganpati, Marriages etc.
- Trendy colors
- Awesome decoration stuff
- Many different colors are available - yellow / red / green / blue / white / pink/ purple
- Shall be sent as per availability. (assorted basis)
· - Suitable for both outdoor and indoor decoration.
· - Hang it on your homes, shops, offices, wedding venues, guesthouses, hotels, bars, clubs, concerts, karaoke, fashion shows and dance halls etc.
Being an electrical & imported product, No Warranty is given.
10+1 Ladi Jointer / LED Lights Jointer / Rice Decorative Lights Jointer (9 Female Sockets + 1 Female Plug + 1 Male Plug)
About The Product:-
Every product which we send is a Quality product & we ourselves don't compromise on quality. But there are few things, which are beyond our control...say shipping & imported makes. Therefore, Sale from our side is a final sale. No return/ replacement of the product foreseen.
Lamps Specifications | |
| Bulb Attached | : Yes |
| Type | : Electric |
Basic Features Specifications | |
| No of Pieces | : 6 |
| Material | : Resin |
Product Dimension Specifications (in cm) | |
| Length (in cm) | : 500 cm |
| Breadth (in cm) | : 1 cm |
| Height (in cm) | : 1 cm |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.899 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | India |