Product Sold Out
Get flat 10 Percent off on all Prepaid Orders
Use Code "MYSHOPCLUES" Min. Cart Value ₹149 | Max. Discount ₹1000 T&CIf applicable customer can place a return/replacement request within 10 Days of order delivery.
In case of damaged/missing/wrong product or empty parcel, the return/replacement request should be placed within 2 days of delivery.
Know More
| CPU: | Intel Core 2 Duo 2.6 GHz or AMD Athlon 64 X2 3800+ |
|---|
| CPU Speed: | Info |
|---|
| RAM: | 3 GB |
|---|
| OS: | Windows 7 or (Windows XP (with Service Pack 3) and DirectX 9.0c) or (Windows Vista with Service Pack 2) |
|---|
| Video Card: | NVidia GeForce 8800 GT / AMD Radeon HD4770 |
|---|
| Sound Card: | Yes |
|---|
| Free Disk Space: | 8.6 GB |
|---|
Key Feature | |
| Brand | : Adcom |
Specification Of Games | |
| Platform | : PC Games |
| Publisher | : Activision |
| Mode | : Single Player |
| Genre | : Action-Adventure, Adventure, Fighting |
| PEGI Rating | : 16 |
| ESRB Rating | : M (Mature 17+) |
More Details |
|
| Maximum Retail Price (inclusive of all taxes) | Rs.999 |
| Common or Generic Name | - |
| Net Contents / Net Quantity | - |
| Manufacturer's Name and Address | - |
| Packer's Name and Address | - |
| Marketer's name and Address | - |
| Importer's Name and Address | - |
| Country of Origin / Manufacture / Assembly | - |
quality okay. But we wanted in English language but you sent us in in some different language which we are unable to understand. If possible please sent us English version of this game and replace the old one. You can sent me English patch of amazing spider man 1 PC game.